headerphoto
Efektywność energetyczna i oszczędności w samorządach
Pomiary
Zachęcamy do czasowego zainstalowania systemu oraz poznania jego możliwości. Systemy monitorujące zużycie energii są nowością na polskim rynku, przez co chętnie je przedstawiamy i odpowiadamy na pytania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług tutaj >>
 
UWAGA!
Dla jednostek samorządowych na terenie województwa wielkopolskiego istnieje możliwość bezpłatnego przetestowania naszego systemu po wcześniejszych konsultacjach z naszymi managerami.
 
 
Efektywność energetyczna i oszczędności w samorządach
Kiedy w 2007 roku Unia Europejska przyjęła pakiet klimatyczny, zobowiązała się do redukcji o 20% emisji dwutlenku węgla, zmniejszenia o 20% poboru energii poprzez zwiększenie efektywności energetycznej oraz do 20% udziału odnawialnych źródeł energii w całkowitym jej zużyciu. Do 2020 roku, kraje członkowskie unii, muszą wypełnić założenia z pakietu klimatycznego. Temat wydaje się niełatwy, jednak odpowiednie narzędzia potrafią znacznie uprościć prace z tym związane. Szukanie oszczędności nie musi być czasochłonne i trudne do zweryfikowania.
 
Rozwiązania
Oferujemy system do monitorowania zużycia energii elektrycznej wraz z możliwością gromadzenia danych z takich przetworników jak wodomierze, gazomierze czy ciepłomierze. Poprzez ciągły monitoring oraz powiązane z nim prace modernizacyjne budynków, można uzyskać znaczne oszczędności. Po wprowadzeniu monitoringu w urzędach, szkołach, na boiskach, stadionach, pływalniach, ośrodkach sportu, oświetlenie na drogach i w innych obiektach zarządzanych przez samorządy (miasta, gminy, powiatu, województwa) można określić zapotrzebowanie budynków w energię, umiejscowić nadmierny pobór energii, kontrolować zużycie i wprowadzać oszczędności. Podjęte działania prowadzące do zwiększenia efektywności energetycznej (docieplenia budynków, wymiana okien, modernizacja układu ogrzewania) potrafią znacznie ograniczyć koszty. Jednak dopiero monitoring podjętych działań gwarantuje utrzymanie oszczędności na odpowiednim poziomie. Systemy nasze potrafią sygnalizować niekorzystne zjawiska (np. w nocy nie świecą lampy uliczne, w weekendy zużycie wody w szkołach jest zbyt duże, w zimie jest nieodpowiednia temperatura w budynkach itp.). Suma poszczególnych nieprawidłowości daje konkretną wartość, która powinna zostać w budżecie na kolejne inwestycje.
 
Propozycje
Dzięki zdobytemu doświadczeniu przy wdrażaniu systemów (od małych składających się z paru punktów pomiarowych po rozbudowane, w których gromadzimy dane z wielu punktów, z wielu lokalizacji i różnych mediów) wiemy jakich systemów oczekują nasi partnerzy. Oprócz sprzedaży, montażu i uruchomienia systemu, przeprowadzamy szkolenie z zakresu obsługi systemu i służymy pomocą techniczną. Każdy system tworzymy z myślą o optymalizacji nakładów i związanych z tym korzyści.